Sport

Shënon supergol në minutën e 95-të, por goli nuk llogaritet si i tij (VIDEO)

Aston Villa e ngriti veten mbi zonën e rrezikshme për rënie nga liga, me një fitore 2-1 kundër Watfordit mbrëmë. Kishin mbetur edhe 20 minuta, para se Ezri Konsa të realizonte golin e fitores në minutën e 95-të, duke realizuar të parin e tij në Premier League. Ose, të paktën ashtu mendoi se shkuan gjërat. […]

Sport

Ndeshja e mbrëmshme e Premier League bëhet hit në internet (VIDEO)

Ndeshja e mbrëmshme e Premier League bëhet hit në internet. Ndeshja e mbrëmshme në mes Evertonit dhe Newcastle po komentohet nga të gjitha mediat botërore. Evertoni ishte duke e fituar ndeshjen 2-0 deri në minutën e 93′. Por Newcastle e barazon rezultatin 2-2 për dy minuta. Shikoni momentin kur Newcastle barazon rezultatin për dy minuta:

Sport

Kjo histori e shokut të Cristiano Ronaldos do t’iu bëjë me lot

Cristiano Ronaldo e ka pranuar se i detyrohet shokut të tij Albert Fantrau për suksesin që e ka arritur: “Duhet ta falenderoj Albertin për suksesin tim. Ne luanim së bashku për një klub të vogël. Kur njerëzit e “Sporting Lisbonës” erdhën për të na shikuar në një ndeshje, na thanë se kush shënon më shumë […]

Sport

Mediat spanjolle: Ky është sulmuesi i ri i Barcelonës

Sulmuesi i Valencias, Rodrigo me shumë gjasa do të jetë goditja e Barçës në këtë afat kalimtar. Plot 60 milionë euro pritet t’u kushtojë katalonasve blerja e sulmuesit spanjoll. Ka dy vjet që Barça po e ndjek Rodrigon por që lëndimi i Suarezit e ka detyruar që në afatin e janarit të mendohet marrëveshja me […]

Sport

Mesazhi i Granit Xhakes pas barazimit me Chelsean

Granit Xhaka beson se Arsenali i ka heshtur kritikët që thonë se Topçinjve u mungon karakteri, gjë të cilën beson se e dëshmuan se e kanë gjatë barazimit me rezultat 2:2 kundër Chelseat, të martën. Edhe pse me karton të kuq nga pjesa e parë pas përjashtimin e David Luiz në minutën e 22-të, Arsenal […]

Sport

Chelsea dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin në kuadër të javës së 24-të në Ligën Premier në mes të Chelseat dhe Arsenalit. The Blues do të jenë nikoqir të rivalit lokal në përballjen që fillon në ora 21:15 në Stamford Bridge. Takimin e parë të këtij sezoni e kishin fituar djelmoshat e Frank Lampardit me përmbysje […]

Sport

Napoli dhe Lazio – Drejtpërdrejt (Livee)

Sonte në stadiumin San Paolo të Napolit do të zhvillohet ndeshja e parë çerekfinale e Kupës së Italisë në mes të Napolit dhe Lazios Dy skuadrat u përballen para dy jave edhe në Serie A ku Lazio arriti të fitonte me rezultat 1-0. Napoli hynë në këtë takim pas dy humbjeve me radhë në Serie […]

Sport

Rekordi i Messit: 500 gola në 500 ndeshjet e fundit

Përkundër që është 32-vjeçar dhe po i afrohet fundit të karrierës, Lionel Messi i Barcelonës vazhdon të bëjë paraqitje mbresëlënëse dhe të arrijë statistika mahnitëse, të cilat ia fituan atij Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë së fundi. Tani Quique Setien do të bëhet trajneri i fundit i Barcelonës që do të […]