Sport

Manchester United dhe Burnley – Drejtpërdrejt (Livee)

Manchester United do të kërkojë të kthehet te fitorja në ndeshje ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq vijnë nga një humbje në derbi me Liverpoolin dhe kërkojnë që të kthehen te fitoret për tu afruar me vendin e katërt në renditje, që dërgon në Ligën e Kampionëve. […]

Sport

Unionistas dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (Livee)

Unionistas do të jetë nikoqir i Real Madridi për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit. Të dyja skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që fillon në ora 21:00 në stadiumin “Anexo Estadio Helmántico”. Zinedine Zidane në formacion ka futur një pjesë të madhe të lojtarëve që luajnë standard, […]

Sport

Juventusi dhe Roma – Drejtpërdrejt (Livee)

Juventusi do ta pres Romën në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku fituesi kalon tutje. Zonja e Vjetër arriti ta eliminojë Udinesen, ndërsa Roma mposhti Parman. Trajneri Maurizio Sarri për këtë ndeshje ka zgjedhur më të mirët, duke startuar me formacionin 4-3-3, me Cristiano Ronaldon, Gonzalo Higuain dhe Douglas Costa. Në anën […]

Sport

UD Ibiza dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (Livee)

UD Ibiza dhe Barcelona i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit. Skuadra nga liga e dytë e Spanjës do të jetë nikoqir i Bluagranasëve në ndeshjen që fillon në ora 19:00 në stadiumin “Estadi Municipal de Can Misses”. Katalunasit shiheni si favorit në këtë përballje, andaj […]

Sport

Solskjaer thotë se Manchester Unitedi e refuzoi Haalandin

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se Manchester Unitedi u detyrua t’i mbrojë interesat e klubit gjatë negociatave për transferimin e Erling Haalandit nga RB Salzburgu, pasi adoleshenti shënoi het-trik në debutimin e tij për Borussia Dortmundin. Old Traffordi ishte cilësuar si njëri ndër destinacionet më të mundshme për 19-vjeçarin gjatë afatit kalimtar të janarit, […]

Sport

Trofeu që i mungon Zidanit edhe si lojtar edhe si trajner

Zinedine Zidane e kishte arritur finalen e Kupës së Mbretit dy herë gjatë kohës sa ishte futbollist, mirëpo kjo garë është ndër turnetë e vetme të cilën ai s’e ka fituar asnjë herë. Disfatat kundër Deportivo La Corunas në vitin 2002 dhe Real Zaragozas në vitin 2004 ia humbën francezit shpresat për ta fituar këtë […]

Sport

Vedat Muriqi deklarohet rreth kartonit të kuq, që po hetohet nga komisioni disiplinor i Federatës turke

Vedat Muriqi i ka kushtuar kartoni i kuq më shumë se që e kishte menduar. Muriqi e ka mohuar se e mori me qëllim, duke thënë se e bëri vetëm që të vonohej ndeshja. Muriqi i cili është dërguar në komisionin disiplinor nga Federata e Futbollit turk, ka deklaruar se nuk e kishte planifikuar të […]