Muzik

“Për ty Nexhmije” – Shyhrete Behluli e Learta Jakupi i dedikojnë këngë bilbilit të muzikës (VIDEO)

Në duetin e tyre të parë bashkë, këngëtarja Shyhrete Behluli dhe nusja e saj, sopranoja Learta Jakupi, i kanë dedikuar këngë të madhes Nexhmije Pagarusha. Kjo këngë vjen në ditëlindjen e saj të 86-të, duke i bërë nderim për kontributin që ajo ka dhënë në muzikën shqipe. Për Pagarushën që cilësohet si bilbil, dyshja kanë […]

Muzik

Duli – Ma ke Synin (Official Video)

Këngëtari Duli listohet në mesin e emrave të estradës shqiptare që arrin që të këndojë të gjitha stilet muzikore madje pa asnjë problem. Këngëtari i njohur ka pak ditë që e ka publikuar projektin e tij të ri me titull “Haram” dhe ka arritur 1 milion klikime për kohë rekord. Por duket që këngëtari se […]