Lajme

Manchester United dhe Rochdale – Drejtpërdrejt (LIVE)

Manchester United dhe Rochdale kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në kuadër të 1/8 së finales në Carabao Cup. Djajtë e Kuq do të jenë nikoqir i skuadrës jo edhe shumë të njohur në takimin që fillon në ora 21:00. Unitedi në këtë takim do të jetë pa Eric Baillyn dhe Timothy Fosu-Mensah, që janë […]

Lajme

Braktisja e fëmijëve në Kosovë shënon rritje

Braktisja e fëmijëve në Kosovë ka shënuar ngritje këtë vit në krahasim me vitin paraprak. Punëtorët socialë thonë se ndër arsyet që i shtyjnë prindërit t’i braktisin fëmijët e tyre është gjendja e rëndë ekonomike në Kosovë. Sipas zyrtarëve të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, vetëm në gjashtë mujorin e parë të këtij viti […]

Lajme

Arsenali dhe Burnley – Drejtpërdrejt (LIVE)

Arsenali do ta luaj ndeshjen e parë në shtëpi në edicionin e ri në Ligën Premier. Skuadra e trajnerit Unai Emery do të jetë nikoqir i Burnleyt në ndeshjen hapëse të javës së dytë në kampionatin anglez. Topçinjtë fituan me rezultat të ngushtë 0-1 në udhëtim te Newcastle në xhiron e parë, ndërsa Burnley mori […]

Lajme

Interi e mposht Tottenhamin pas ekzekutimit të penalltive (VIDEO)

Tottenhami dhe Interi kanë zhvilluar ndeshjen e fundit në International Champions Cup, një ndeshje që ka përfunduar barazim në minutat e rregullta 1-1, por që penalltitë përcaktuan fituesin Ka përfunduar ndeshja e fundit në International Champions Cup në mes të Interit dhe Tottenhamit. Në pjesën e dytë të dy skuadrat nuk arritën të shënojnë gola […]

Lajme

Zyrtare: Genc Nuza ndan drejtësinë në Europa League

Gjyqtari më i mirë në vendin tonë, Genc Nuza ka marr një lajm të mirë. Nuza është përzgjedhur për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen për Europa League. Është takimi, Vaduz – Breioablik, që zhvillohet në Lituani, i vlefshëm për ndeshjen kthyese, me atë të parën që u mbyll pa gola. Nuza nuk do të jetë […]

Lajme

Komentatori arab shpërthen në lot pas super golit të Mahrezit (VIDEO)

Algjeria është kualifikuar në finale të Kupës së Afrikës, pasi e ka mposhtur 2-1 Nigerinë. Në finale Algjeria do të përballet me Senegalin. Anësori i Manchester City, Riyad Mahrez, është heroi i Algjerisë. Kur u mendua se ndeshja gjysmëfinale mes Algjerisë dhe Nigerisë do të shkojë në vazhdime, pasi rezultati ishte 1-1 deri në minutën […]

Lajme

Pas 5 orë lojë, Djokovic mposht Federerin dhe shpallet kampion (VIDEO)

Djokovic është fitues e Wimbledon për vitin 2019. Novak Djokovic ka triumfuar në Wimbledon pasi e mundi në finale tenistin zviceran, Roger Federer. Dy teniserët dhuruan spektakël për më shumë se katër orë, por në fund më i miri u tregua Nole, duke fituar 3:2 (7-6, 1-6, 7-6, 4-6, 13-12). Për Djokovic, ky është titulli […]

Lajme

Antonio Conte fiton ndeshjen e pare me Interin (VIDEO)

Brozovic dhe Sensi kanë shënuar në fitoren e parë parasezonale të Interit, që e mposhti 2-1 Luganon. Antonio Conte e ka nisur me këmbë të mbarë te Interi, duke regjistruar fitoren e parë. Zikaltrit triumfuan 2-1 në miqësore ndaj Luganos, e para në vargun e të shumtave që do t’i kenë në përgatitjet për sezonin […]