Lajme

Një ditë para martesës e kupton tradhtinë e të dashurit, shikoni reagimin e nuses

Një nuse australiane Casey zgjodhi hakmerrjen më të mirë që meritonte i dashuri i saj Alex pasi mori vesh se ai ishte në një lidhje me një femër tjetër. Një natë para se ata të martoheshin, nusja po festonte natën e beqarisë ndërkohë i erdhën disa mesazhe në telefon nga dikush i panjohur. Asaj i […]

Lajme

Kjo është arsyeja pse s’ju lejohet të buzëqeshni në foton tuaj të pasaportës

Fotografitë e pasaportave kanë rregullave të rrepta në lidhje me atë që është e pranueshme. Të keni flokët larg fytyrës dhe të mos buzëqeshni janë vetëm disa nga rregullat që duhet që një pasaportë të jetë e vlefshme. Kjo e fundit u shfaq vetëm në 2005, kur shërbimi i pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar ndaloi […]

Lajme

Borë deri në kulm, kanadezët bllokohen brenda shtëpive (Fotot)

Ndërkohë që Australia është përfshirë nga zjarret apokaliptike, Kanadaja është mbuluar nga bora. Reshje të dendura janë regjistruar në Newfoundland dhe Labrador, ku trashësia e borës shkon deri në 1 metër. Në disa zona trashësia e borës është edhe më e madhe, çka e faktojnë edhe këto foto, ku shihet që qytetaret nuk hapin dot […]

Lajme

Studimi: Gratë bëjnë më pak aksidente se burrat

Gratë janë të përfshira në aksidente më pak të rënda sesa homologët e tyre meshkuj. Sipas raportit gratë janë një marrëveshje më e mirë për kompanitë e sigurimeve, jo vetëm sepse janë më pak të përfshira në aksidente në përqindje, por edhe sepse ato gabojnë më rrallë dhe prandaj ato do të meritonin norma më […]

Lajme

Ja sa ndikon divorci i prindërve tek fëmijët

Psikologia në klinikën e neurologjisë thotë se divorci i prindërve ka impakt në sjelljen e fëmijëve me një diferencë të moderuar që më tepër shfaqet tek djemtë sesa tek vajzat, mirëpo agresiviteti, pasiguria dhe shfaqja e pa lumturisë janë vetëm disa nga shenjat që ndarja e prindërve ndikon tek të vegjlit e tyre. Sipas saj, […]

Lajme

Arsimtari që vallëzon në orë të mësimit – bëhet hit në internet (VIDEO)

Videoja e një arsimtari në Kentucky të SHBA-ve, është bërë virale në rrjetet sociale. Craig Smith nga një shkollë e mesme në shumë raste nuk ka hezituar të vallëzojë para nxënësve të cilët i kanë lënë gojëhapur, kurse lëvizjet e tij nxënësit i kanë filmuar dhe postuar në internet dhe për pak minutave janë bërë […]

Lajme

Fortuna Dusseldorfi dhe Werder Bremen – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Fortuna Düsseldorf dhe Werder Bremen. Milot Rashica është titullar në ndeshjen e parë zyrtare për vitin 2020 në Bundesliga, pas pushimit dimëror. 23 vjeçari i Kombëtares së Kosovës do të tentojë ta nisë mbarë vitin e ri dhe të vazhdojë me formën e mirë sikur në pjesën e […]

Lajme

Çfarë do të bënte Kosova pa diasporën, sipas mediave zvicerane (VIDEO)

Çdo të ndodhte me Kosovën nëse shqiptarët etnikë në Zvicër do të ndalonin kthimin e parave? Ata i mbështesin të afërmit e tyre në vendin e Ballkanit për dekada, por gjeneratat e reja mund të mos e vazhdojnë praktikën? Kosova është vendi i dytë më i varfër në Evropë, që vuan nga papunësia e lartë […]