Sport

Cardiff dhe Manchester United – Drejtpërdrejt (LIVE)

Cardiff City do të jetë kundërshtari i parë i Ole Gunnar Solskjaer si trajneri i Manchester Unitedit.

Djajtë e Kuq vijnë nga humbja ndaj Liverpoolit, por trajneri i ri pritet të bëjë lojë më sulmuese dhe kështu t’i ktheje rezultatet e mira.

Vlen të theksohet se Solskjaer në të kaluarën ishte trajner i Cardiffit, ku në 30 ndeshje kishte fituar vetëm nëntë.

Aktualisht Unitedi renditet në vendin e shtatë me 26 pikë, kurse Cardiffi qëndron në pozitën e 17-të me 14 pikë.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Leave a Reply