Sport

Burton dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Manchester City e luan ndeshjen e dytë ndaj Burtonit në gjysmëfinale të EFL Cup. Ndeshja e parë ka përfunduar me rezultat 9-0 dhe ky rezultat i thellë i ka mundësuar Pep Guardiolas t’i jap hapësirë disa lojtarëve që deri më tan kanë pasur më pak minuta.

Nga minuta e parë luan edhe ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriqi.

Në finale City do të luajë me fituesin e ndeshjes Chelsea-Tottenham, ku ndeshja e parë mes tyre ka përfunduar 1-0 në të mirë të Spurs.

Për të ardhur deri në këtë fazë skuadra e Guardiolas ka eliminuar Leicester Cityn, Fulhamin, Oxford Utd.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN