Sport

Burnley dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Liverpool është mysafirë i Burnley sonte ku do të tentojë që të arkëtojë tri pikët e radhës për The Reds.

Pas fitores në derbin e javës së tretë kundër Arsenalit, Liverpool shkon në Turf Moor ku do të përballet me Burnley.

Burnley është njëra prej skuadrave më të vështirë për t’u mundur në shtëpi në Premier Ligë, por Liverpool nuk dëshiron që të servojë befasi në këtë ndeshje.

Sonte ata kanë startuar me 11-ën e tyre më të mira, Salah, Mane dhe Firmino kurse në këtë ndeshje nuk ka startuar as këtë javë Xherdan Shaqiri.

Megjithatë, kosovari është i ftuar dhe gjendet në stolin e rezervave të Liverpool.

Linku rezerve – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Shiko ketu ndeshjen me komentim Anglisht: