Sport

Burnley dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Burnley dhe Chelsea i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 18:30, do të zhvillohet në stadiumin ‘Turf Moor’, e që do të jetë një takim aspak i lehtë për The Blues.

Në këtë përballje, Burnley do të jetë pa Danny Drinkwaterin (në huazim nga Blutë) dhe Johann Gudmundsson, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Chelsea nuk do të mund të llogaris në lojtarët si, Andreas Christensen, Ruben Loftus-Cheek dhe Antonio Rudiger, që po ashtu janë të lënduar.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen SHQIP