Sport

Bullgaria dhe Kosova – Drejtpërdrejt (LIVE)

Është konfirmuar formacioni që Telegrafi e kishte postuar gjatë ditës së sotme, ku trajneri Bernard Challandes ka vendosur të bëjë dy ndryshime nga ndeshja e fundit me Malin e Zi.

Mbrojtësi i majtë, Leart Paqarada do të ulët në bankë, ndërsa në atë pozitë do të rikthehet Benjamin Kololli.

Ndryshimi i dytë është i detyruar pas lëndimit të Arbër Zeneli, ku do të luajë nga minuta e parë Edon Zhegrova.

Formacioni do të mbetet ajo e njëjta me 4-2-3-1, me Muriqin në krye të fazës ofensive. Në anë tjetër Bullgaria luan 4-4-2 me Popov e Isa në sulm.

Shiko ketu ndeshjen Fullscreen