Sport

Brightoni dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Brightoni dhe Liverpooli takohen nga ora 16:00 në stadiumin Amex. Sfida që zhvillohet në kuadër të javës së 22-të të Ligës Premier e gjen Liverpoolin në ecurinë më negative të sezonit.

The Reds vijnë nga dy humbje, një nga Manchester City dhe një tjetër nga Wolvesi në kupë.

Liverpooli ka zhvilluar dy neshje direkte ndaj Brightonit në udhëtim duke i fituar dyjat, njëra në Ligën Premier, e tjetra për kupë shumë vite më parë.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN