Sport

Brazili dhe Bolivia 3-0 (Golat dhe Rastet) VIDEO

Brazili e ka nisur me fitore Kupën e Amerikës, pasi ka mposhtur Bolivinë në ndeshjen hapëse.

Brazilianët ishin më të mirë që nga fillimi i ndeshjes dhe në fund triumfuan me rezultat 3-0.

Kësisoj pas kësaj fitore Brazili mban vendin e parë në Grupin A me tri pikë, derisa ndeshja tjetër e grupit do të zhvillohet sot mes Venezuelës dhe Perusë.