Sport

Bournemouthi dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Liverpool është nikoqir i Bournemouthit në javën e 15-të në Ligën Premier. Skuadra e Jurgen Klopp vije në këtë takim pas katër fitoreve radhazi dhe synon të marrë një tjetër tre pikësh.

The Reds janë në luftë për titullin e kampionit dhe nuk duan të gabojnë për të ndjekur në hap me Cityn.

Te Liverpooli shpresojnë në fitore ndaj Bournemouthit dhe një dështim të Cityt në udhëtim te Chelsea për ta marrë pozitën e parë në tabelë.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Liverpool: Alisson, Fabinho, Matip, Van Dijk, Robertson, Milner, Wijnaldum, Keita, Shaqiri, Salah, Firmino.

Leave a Reply