Sport

Boksieri shqiptar: Kam humbur familjarë në luftë, djali i Arkanit do të pendohet në ring (VIDEO)

Petrit Mazrekaj, boksier profesionist, me 17 meçe të luajtura, (asnjë humbje, 13 prej tyre të përfunduara me nokaut) sonte ka qene i pranishëm n’Kosovë Show.

I biri i kriminelit serb, tash i vd,ekur, Zhelkjo Razhnatoviq, i njohur si Arkan, dhe i këngëtares serbe, Ceca Razhnatoviq, gjithashtu boksier profesionist, i ka kërkuar duel djaloshit nga Kosova, që jeton në Austri.

Petriti ka pranuar të boksojë kundër serbit, dhe meçi do të zhvillohet në gusht të këtij viti.

Ai u shpreh që do ta shkatërrojë të birin e Arkanit në ring.