Sport

Bayern Munich dhe Werder Bremen – Drejtpërdrejt (LIVEE)

Bayern Munich do të luaj para tifozëve të vet me Werder Bremenin në kuadër të xhiros së 15-të në Bundesliga.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë kërkon këndelljen pas dy humbjeve radhazi në kampionat.

Në anën tjetër edhe Werder Bremen në këtë sfidë vije pas një humbje të rëndë nga Paderborn.

Ylli i Kosovës, Milot Rashica do të jetë titullar në këtë takim për Bremenin dhe synon që të shënoj për t’i siguruar pikë skuadrës së tij.

Bayern Munich: Neuer, Kimmich, Pavard, Boateng, Davies, Alaba, Goretzka, Thiago, Coutinho, Lewandowski, Gnabry.

Werder Bremen: Pavlenka, Lang, Augustinson, Selassie, Grob, Veljkovic, Osako, Sahin, Klassen, Rashica, Eggestein.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen