Sport

Bayern Munich dhe Tottenhami – Drejtpërdrejt (LIVEE)

Të dy klubet e kanë siguruar kualifikimin dhe rezultati i kësaj ndeshej nuk do t’i ndryshojë gjërat në grup.

Por siç kishte thënë Jose Mourinho, kjo ndeshje do të vlejë për ta parë se ku janë lojtarët e tij.

Bayern është në vendin e parë dhe kanë marrë pesë fitore në po kaq ndeshje. Në anën tjetër Tottenham kanë 10 pikë.

Bayern do të luajë nga minuta e parë me sulmues si Coutinho, Perisic, Coman e Gnarby.

Jose Mourinho ka vendosur për ta pushojë Harry Kanen, duke luajtur me Eriksen.

Bayern Munich: Neuer, Pavard, Javi Martínez, Boateng, Davies, Kimmich, Thiago, Coman, Coutinho, Perisic, Gnabry.

Tottenham: Gazzaniga, Walker-Peters, Foyth, Alderweireld, Rose, Sessegnon, Dier, Sissoko, Lo Celso, Lucas Moura, Eriksen.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen