Sport

Bayern Munich dhe Mainz 05 – Drejtpërdrejt (LIVE)

Bayern Munich dhe Mainz i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së tretë në Bundesligë.

Ndeshja që zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ do të fillojë nga ora 15:30, derisa Bavarezët shiheni si favorit në letër, mirëpo mysafirët dinë të jenë arrë e fortë.

Bayerni aktualisht është në vendin e katërt në ligë, gjersa kanë grumbulluar katër pikë, mirëpo Mainzi e ka filluar në mënyrën më të keqe sezonin e ri.

Mysafirët gjenden në vendin e fundit ende pa fitore, andaj kjo u jep shpresë Bavarezëve që t’i marrin tri pikë me lehtësi.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen