Video

Bayern Munich dhe Dorussia Dortmund – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Allianz Arena zhvillhet kryendeshja e javës së 28-të në Bundesliga, ku Bayern Munichu e pret rivalin për titull Borussia Dortmund.

Klasikja gjermane, ‘Der Klassiker’, kësaj radhe është akoma më e zjarrtë duke qenë se dy skuadrat rivale konkurrojnë për kreun e tabelës në kampionatin gjerman.

BVB është aktualisht lider i kampionatit, me dy pikë më shumë se bavarezët që ndodhen në pozitën e dytë në tabelë.

Trajnerët Niko Kovac dhe Lucien Favre i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë superpërballje.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN