Sport

Barcelona dhe Villarreal – Drejtpërdrejt (LIVE)

Barcelona është nikoqir i Villarrealit në ndeshjen e javës së 14-të në kampionatin spanjoll. Blaugranët janë në vend të dytë në tabelë, me një pikë prapa liderit Sevilla, që po ashtu nuk e ka zhvilluar akoma ndeshjen e kësaj xhiroje.

Për këtë arsye, katalunasit do të përpiqen të arkëtojnë pikë të plota, në mënyrë që të ngjiten në krye të tabelës dhe të presin gabimin eventual të andaluzianëve.

Villarreali nuk e ka nisur mirë këtë edicion në La Liga dhe pozicionohet në vend të 17-të në tabelë me 14 pikë të arkëtuara.

Formacioni i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Rakitic, Vidal, Coutinho, Dembele, Messi.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Leave a Reply