Video

Barcelona dhe Espanyoli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Kataluni është festë pasi do të zhvillohet derbi më i madh i qytetit të Barcelonës, mes Barçës dhe Espanyolit.

Stadiumi Camp Nou do të jetë nikoqir i derbit të madh katalunas, në një sfidë ku i gjen dy skuadrat si gjithmonë me synime krejtësisht të kundërta.

Barcelona vazhdon të mbetet favoriti kryesor për ta mbrojtur titullin e kampionit dhe zë pozitën e parë në tabelë.

Ndërkohë Espanyoli ka për synim ta shmang rënien nga La Liga edhe pse është larg pozitave të fundit.

Dy trajnerët kanë publikuar tanimë edhe formacionet zyrtare të derbit të madh katalunas që do të fillojë nga ora 16:15.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN