Sport

Barcelona dhe Borussia Dortmund – Drejtpërdrejt (LIVE)

Barcelona do ta pres Borussia Dortmundin, në një ndeshje ku fitorja është shumë e rëndësishme për të dy klubet.

Katalunasit janë lider me tetë pikë, ndërsa gjermanët kanë shtatë, por rrezikohen nga Interit që ka katër pikë dhe luan mysafirë ndaj Slavias.

Barcelona e nis ndeshjen më Lionel Messin në fushë, që do të përkrahet nga Ousmane Dembele dhe Luis Suarez.

Në anën tjetër Lucien Favre do të sulmojë me Marco Reus. Ndeshja fillon në ora 21:00.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Sergi Roberto, Umtiti, Lenglet, Junior, De Jong, Busquets, Rakitic, Messi, Luis Suarez, Dembele.

Formacioni startues i Borussia Dortmund: Burki, Piszczek, Hummels, Akanji, Schulz, Witsel, Weigl, Hakimi, Brandt, Guerreiro, Reus.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen