Sport

Uellsi dhe Kroacia – Drejtpërdrejt (LIVE)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Uellsit dhe Kroacisë. Barazimi 1-1 me Sllovakinë, nuk i ka lënë tjetër zgjidhje Uellsit veçse të kërkojë fitore kundër liderit të Grupit E, Kroacisë. Uellsi aktualisht është në pozitën e katërt me shtatë pikë, kurse Kroacia e para me 13 pikë. Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen Linku […]

Sport

Estonia dhe Gjermania – Drejtpërdrejt (LIVE)

Estonia dhe Gjermania kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen e tyre në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të zhvillohet në stadiumin “Le Coq Arena”, me gjermanët që janë dukshëm favoritë. Holanda është aktualisht lider i Grupit C me 15 pikë, Gjermania pas tyre me 12, aq sa […]

Sport

Bjellorusia dhe Holanda – Drejtpërdrejt (LIVE)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bjellorusisë dhe Holandës. Holanda e nis këtë ndeshje me dyshen e talentuar, Frenkie De Jong dhe Mathijas De Ligt, derisa startojnë edhe dyshja fantastike e Liverpoolit, Virgil van Dijk (kapiten) dhe Georginio Wijnaldum. Holandës i duhet patjetër fitore, për të mos rrezikuar kualifikimin në Euro 2020. Pas pesë […]

Sport

Norvegjia dhe Spanja – Drejtpërdrejt (LIVE)

Norvegjia dhe Spanja zhvillojnë ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit F. La Roja është lidere e grupit me 18 pikë të arkëtuara nga gjashtë ndeshje (të gjitha fitore) dhe mbetet favorite edhe në këtë sfidën, megjithëse luan si mysafir. Nga ana tjetër, skuadra norvegjeze është e katërta në grup, me nëntë pikë […]

Sport

Italia dhe Greqia – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Stadio Olimpico të Romës zhvillohet ndeshja e fazës kualifikues për ‘Euro 2020’ ndërmjet Italisë dhe Greqisë. Azzurrët hyjnë si liderë të Grupit J në këtë sfidë, ku kanë arkëtuar 18 pikë nga gjashtë ndeshje të zhvilluara (të gjitha fitore). Helenët, nga ana tjetër, numërojnë vetëm pesë pikë, nga një fitore, dy barazime dhe tri […]

Sport

Danimarka dhe Zvicra – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kombëtarja e Danimarkës dhe ajo e Zvicrës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës për Euro 2020. Zvicra është mysafirë e Danimarkës në kuadër të ndeshjes së shtatë të vlefshme për Grupin D, takim që zhvillohet në Telia Parken nga ora 18:00. Vendasit nuk dinë për humbje në pesë ndeshjet e para, por […]

Sport

Ronaldo shënoi golin e 700-të në karrierë, por ky rast nuk duhet humbur pa e parë

Cristiano Ronaldo e ka shënuar golin e 700-të në karrierë pas fitores 3-0 ndaj Luksemburgut. Ylli 34-vjeçar shënoi golin e tij në minutën e 65-të, që ishte i 700 në karrierën e tij, derisa ka bërë 973 paraqitje më kombëtaren dhe klubet ku ka luajtur. Me golin e bukur që shënoi, CR7 arriti në shifrën […]

Sport

Milani dhe Fiorentina – Drejtpërdrejt (LIVE)

Milani dhe Fiorentina i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të javës së gjashtë në Serie A. Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të zhvillohet në stadiumin ‘San Siro’ e që do të jetë një takim për t’u mos u humbur. Në këtë ndeshje, Rossonerët nuk mund të llogarisin në lojtarët si, Mattia […]