Sport

Austria U21 dhe Kosova U21 – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kosova U21 do të luajë një ndeshje tejet të rëndësishme në rrugën për kualifikim në kampionatin evropian “Euro 2021”.

Djelmoshat e Rafet Prekazit në ndeshjen e sotme përballë do ta kenë kombëtaren e Austrisë.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Prekazi do të luajmë me sistemin 3-5-2, ndërsa kombëtarja e Austrisë është rreshtuar me sistemin 4-2-3-1.

Më poshtë mund ti shihni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Aktualisht në grup udhëheq Anglia me 9 pikë nga tri ndeshje. Austria është e dyta me 9 pikë nga katër ndeshje, ndërsa Kosova e treta me 6 pikë nga katër ndeshje.

Ndeshja mes Kosovës U21 dhe Austrisë U21 zhvillohet sonte nga ora 18:00.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen HD

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen