Sport

Arsenali dhe Tottenhami 2-2 (Golat dhe Rastet) VIDEO

Londra Veriore sonte ishte e pushtuar me derbin londinez në mes të Arsenal-Tottenham. Katër gola dhe një barazim dhe plot spektakël në Londër sonte

Arsenali dhe Tottenhami kanë ndarë pikët sonte në Etihad Stadium duke barazuar me rezultat 2-2. Ishte një ndeshje tepër spektakulare me plot aksione në të dyja anët.

Pas këtij barazimi Arsenali ka 7 pikë pas 4 ndeshjeve në Premier Ligë dhe gjendet në vendin e 5-të kurse Tottenham ka 5 pikë dhe gjendet në vendin e 9-të.