Sport

Arsenali dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (LIVEE)

Arsenali dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Topçinjtë janë nikoqir të Qytetarëve në takimin derbi të javës së 17-të, i cili zhvillohet në Emirates nga ora 17:30.

Skuadra e Freddie Ljungberg vjen nga një fitore e madhe në udhëtim te West Hami dhe synon të vazhdojë formën pozitive.

Në anën tjetër, ekipi i Pep Guardiolas ka humbur në shtëpi derbin ndaj Manchester Unitedit dhe synon t’i kthehet sa më shpejt fitores.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te Arsenali nuk luajnë asnjëri shqiptarë, pasi Granit Xhaka është i lënduar, ndërsa Shkodran Mustafi nuk gjendet as në bankë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen