Sport

Arsenali dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Derbi i xhiros së 23-të në Ligën Premier është ai në mes Arsenalit dhe Chelseat. Është vështirë të përcaktohet favoriti në këtë derbi londinez pasi të dy skuadrat kanë lojtarë të nivelit botëror.

Nga minuta e parë për vendasit luan shqiptari Granit Xhaka, kurse Shkodran Mustafi është në bankën rezervë, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Arsenal: : Leno; Belleríin, Sokratis, Koscielny, Kolasinac; Torreira, Xhaka, Guendouzi; Aubameyang, Lacazette, Ramsey.

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Marcos Alonso; Kanté, Jorginho, Kovacic; Pedro, Hazard, Willian.

Blutë renditen në vendin e katër me 47 pikë, ndërsa Topçinjtë në vendin e gjashtë me 41 pikë.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN