Sport

Arsenali dhe Cardiff City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Arsenali është nikoqir i Cardiff Cityt për ndeshjen e xhiros së 24 të Ligës Premier që zhvillohet në Emirates Stadium.

Topçinjtë pozicionohen në vend të pestë në tabelë, me tri pikë prapa vendit të katërt që mbahet nga Chelsea.

Për këtë arsye, skuadra nikoqirë do të dëshirojë pikë të plota në këtë përballje, meqenëse është edhe favorit.

Nga ana tjetër, Cardiffi është në zonën e rrezikut (në vend të 18-të) me vetëm 19 pikë të arkëtuara pas 23 javësh.

Për më shumë, kjo skuadër mbeti pa sulmuesin e porsatransferuar, Emiliano Sala, i cili është zh’dukur gjatë fluturimit me aeroplan nga Franca për në Angli.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN