Sport

Arsenali dhe Burnley – Drejtpërdrejt (LIVE)

Arsenali do të jetë nikoqir i skuadrës së Burnleyt në javën e 18-të në Ligën Premier. Skuadra e udhëhequr nga Unay Emery në këtë takim vije pas humbjes në udhëtim tek Southampton 3-2.

Për Topçinjtë fitorja është shumë e vlefshme pasi do të vazhdonin të mbesin në garë për një pozitë që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

Kundërshtari i Arsenalit, Burnley nuk po kalon momente të mira këtë edicion dhe ndodhet në pozitën e 18-të me vetëm tri fitore.

Arsenal: Leno, Niles, Sokratis, Monreal, Kolasinac, Xhaka, Elneny, Guendouzi, Ozil, Aubameyang, Lacazette.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Leave a Reply