Sport

Arsenali dhe Bunrley 2-1 (Golat dhe Rastet) VIDEO

Arsenali ka arkëtuar tri pikë të tjera në Premierligë, pasi e mposhti 2-1 Burnleyn. Ceballos, i ardhur nga Madridi, bëri paraqitje fantastike dhe në fund mori ovacione nga publiku në “Emirates”

Pas triumfit të vështirë në udhëtim, prej 0-1 kundër Newcastle United, Arsenali ka siguruar fitoren e dytë në Premierligë për sezonin 2019/20.

“Topçinjtë” triumfuan 2-1 në Emirates kundër Burnley, në një ndeshje ku shkëlqeu i transferuari në formë huazimi nga Real Madridi, Dani Ceballos.

Arsenali tashmë ka shkuar në kuotën e gjashtë pikëve, ndërsa ndeshjen e radhës e zhvillon në “Anfield” kundër Liverpoolit, me 24 gusht.