Sport

Arbër Zeneli asiston, Heerenveen barazon rezultatin 4-4 kundër Ajaxit (VIDEO)

Është barazuar rezultati në ndeshjen Ajax – Heereenveen.

Skuadra e Heerenveen ka shënuar golin e katërt dhe të barazimit ndaj Ajaxit .Pierie ka shënuar golin e katërt ndaj Ajaxit për të barazuar rezultatin ndaj gjigantëve holandez, Ajax.

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli ka asistuar tek goli i Pierie.Rezultati final i takimit ishte 4-4.