Video

Andora dhe Shqipëria – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Andorrës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtarë për ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020.

Kuqezinjtë janë mysafirë të Andorrës në ndeshjen e dytë eliminatore të vlefshme për Grupin H. Pas humbjes nga Turqia në Loro Boriqi, djelmoshat kuqezi synojnë ta marrin fitoren e parë në këto eliminatore.

Motivi për tri pikët do të jetë i madh pasi ekipi kombëtar do të udhëhiqet nga dyshja shqiptare, Ervid Bulku dhe Sulejman Mema, pas shkarkimit të Christian Panuccit.

Në formacionin titullar të Shqipërisë ka ndryshime nga ndeshja e fundit, ndërsa te Andorra do të luajnë më të mirët.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Xhimshiti, Ismajli, Aliji, Grezda, Kaçe, Basha, Xhaka, Sadiku, Uzuni.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen me komentim shqip

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen me komentim shqip

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen me komentim shqip

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen me komentim shqip