Sport

Ajaxi dhe Juventusi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Johan Cruijff ArenA, Ajaxi dhe Juventusi zhvillojnë ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra holandeze ka për objektiv ta fitojë sfidën duke mos pranuar gola në terren vendas. Duke qenë skuadër mysafire, Zonja e Vjetër do të tentojë të shënojë gola, në përpjekje që ta ketë më të lehtë në ndeshjen e kthimit në Torino.

Trajnerët Erik ten Hag dhe Massimiliano Allegri i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje të rëndësishme.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Rugani, Sandro, Bentancur, Pjanic, Matuidi, Bernardeschi, Ronaldo, Mandzukic.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen me komentim Arab

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN