Sport

Ajaxi dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Ajaxi dhe Chelsea i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 18:55, do të zhvillohet në stadiumin ‘Johan Cruijff Arena”, e që do të jetë një takim për të mos e humbur.

Skuadra holandeze në këtë takim do t’i ketë të gjithë lojtarët kryesor për dallim nga ajo londineze.

The Blues në këtë takim do të jenë pa lojtarët si, Ross Barkley, Andreas Christensen, N’Golo Kante, Ruben Loftus-Cheeek dhe Antonio Rudiger, që janë të lënduar.

Ajaxi është aktualisht lider i grupit me gjashtë pikë, të ndjekur pas nga Chelsea me tri, aq sa ka edhe Valencia, ndërsa Lille është ende pa pikë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen