Sport

Goli i Bersant Celinës në ndeshjen Swansea City – QPR (VIDEO)

Bersant Celina e ka kaluar Swansea City në epërsi kundër QPR-së, në një ndeshje të Championship, që po zhvillohet momentalisht në Londër. Ylli i Kombëtares së Kosovës realizoi për 1:0 në minutën e 29-të. Goli dhe forma e mirë e Celinës vjen në një kohë ideale, para dy ndeshjeve vendimtare të Kosovës në kualifikime për […]

Sport

Ekipi i xhudos arrin në Tokio – synohen medaljet në kampionatin botëror

Kombëtarja e Kosovës në xhudo ka arritur në Tokio të Japonisë, aty ku këtë muaj do të mbahet kampionati botëror në xhudo. Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë të ditur se do të mbulojë shpenzimet e ekipit të xhudos, teksa kanë mbetur disa ditë para fillimit të botërorit. Ekipi i Kosovës në xhudo ka arritur […]

Sport

Wolverhamptoni dhe Manchester United – Drejtpërdrejt (LIVE)

Wolverhampton Wanderers dhe Manchester United i kanë publikuar formacionet zyrtare për xhiron e dytë që zhvillohet në kuadër të Ligës Premier. Manchester United do të shpresojnë që të fitojnë në udhëtim të Wolverhampton, pas fitore 4-0 ndaj Chelseat në xhiron e parë në “Old Trafford”. Në këtë takim United nuk do të mund të llogarisë […]

Sport

Vedat Muriqi debuton me një supergol me Fenerbahcen në Superligën turke (VIDEO)

Fenerbahce e ka filluar sezonin e ri në Superligën turke sot dhe sulmuesi kosovar ka shënuar një supergol kundër Gezisehir Gazientep Vedat Muriqi e ka nisur si më së miri aventurën e tij në Turqi duke shënuar supergol për Fenerbahce. Muriqi mori një top të mirë nga Emre Belozoglu në minutën e 17-të për t’u […]

Sport

Chelsea dhe Leicester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Xhiroja e dytë e Ligës Premier do t’i vë përballë Chelsean dhe Leicesterin, që do t’i kërkojnë tri pikët e para për sezonin e ri 2019/20. The Blues edicionin e ri në ligën e angleze e filluan me humbje 4-0 ndaj Manchester United, ndërsa Leicester City barazuan pa gola me Wolverhampton Wanderers. Përballja në mes […]

Sport

Manchester City dhe Tottenhami – Drejtpërdrejt (LIVE)

Manchester City dhe Tottenham Hotspur kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Qytetarët janë nikoqir të Spurs në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Ligës Premier, e cila zhvillohet në Etihad nga ora 18:30. Skuadra e Pep Guardiolas vjen në këtë ndeshje pas fitores së thellë në udhëtim te West Hami dhe synon fitoren e […]

Sport

Supergoli i Sadio Mane kundër Southamptonit (VIDEO)

Liverpooli ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Southamptonit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin St. Mary’s dhe është e vlefshme për xhiron e parë të sezonit të ri të Premierligës. Disa momente para përfundimit të pjesës së parë, Sadio Mane e shënoi një gol për t’ia dhënë […]

Sport

Milot Rashica e nis me asist sezonin e ri (VIDEO)

Pas pjesës së parë, Bremen ishte në disavantazh por me të filluar 45 minutëshi i dytë rezultati është baraspeshuar. Kjo erdhi edhe falë asistimit të mrekullueshëm të Milot Rashicës, i cili krosoi mjaft mirë te Johannes Eggestein (47’) që shënoi me kokë. Shikojeni asistin e parë për këtë edicion të yllit kosovar.