Sport

15 futbollistët më të shtrenjtë shqiptar

Futbollistët shqiptar kanë bërë emër të madh në futbollin botëror. Disa nga ta luajnë në skuadrat më me emër në Evropë dhe vlera e tyre po rritet gjithnjë e më shumë. Granit Xhaka mbetet futbollisti me i shtrenjtë shqiptar në botë. ‘Transfermarket’ kartonin e tij e vlerëson hiq më pak se 45 milionë euro, shkruan […]

Sport

Spektakli i Mohamed Salah në ndeshjen ndaj Guinesë (VIDEO)

Pas suksesit të jashtëzakonshëm me Liverpoolin në edicionin që lamë pas, Mohamed Salah është angazhuar me kombëtaren e Egjiptit. Përfaqësuesja e tij ka zhvilluar një ndeshje miqësore kundër Guinesë, të cilën fitoi me rezultat 3-1. Egjipti është nikoqir i Kupës së Kombeve të Afrikës që do të fillojë gjatë këtij muaji (21 qershor), ndërsa ky […]

Sport

Argjentina dhe Kolumbia – Drejtpërdrejt (LIVE)

Lionel Messi me Argjentinën e tij sonte nis rrugëtimin në Kupën e Amerikës, me synimin kryesor për ta fituar atë. Kombëtarja e Argjentinës zhvillon ndeshjen e parë në kuadër të grupit B, ku takohet me Kolumbinë. Ndeshja sipas kohës tonë lokale, fillon në ora 00:00. Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen Linku 2 – […]